مقالات

تاریخچه ی مختصری از تصویرگری

در سرزمین ایران درسنت نقاشی مینیاتور پس از دوره عباسی (مکتب بین المللی عباسی ) سلجوقی (مکتب سلجوقی تا دوره تیموریان مکتب هرات ) و سپس آغاز عصر نوین در عهد صفویّه (مکتب تبریز و قزوین و اصفهان ) نقوش تصویری روایی (دارای محتوی داستان ) راوی قصص وحکایتهای منظوم شعرگونه بوده اند .

ادامه مطلب...

طراحی شخصیت مهم ترین عامل در ساخت انیمیشن

کسی که می خواهد شخصیت طراحی کند ، بهتراست حداقل کتاب "طراحی شخصیتهای کارتونی" اثر "کریستوفر هارت" را بخواند و تمرین کند. از این کتاب چند صفحه از انواع کاراکتر ها رو پیوست می کنم : (خصوصیات آدم خسته، ورزشکار، ساده لوح، بانمک ، گردن کلفت و خشن). قبل از طراحی باید به خصوصیت کاراکترها توجه کرد. شخصیت ها می توانند مثبت باشند یا منفی. ولی نباید کاملا مثبت یا کاملا منفی باشند. همه شخصیت های مثبت، خصوصیات منفی هم دارند که ممکن است گاهی بروز کند و همین باعث می شود که کاراکتر به نظرمان قابل قبول بیاید و با آن همذات پنداری کنیم.

ادامه مطلب...

آشنایی با انجمن فرهنگی هنری تصویرگران

انجمن فرهنگی‌هنری تصویرگران در تیر ماه ۱۳۸۲ تأسیس شد.پیش از آن و در فاصله سال‌های ۶۸ تا ۸۱ هنرمندان تصویرگر به بهانه ۵ دوره نمایشگاه آثار تصویرگران کتاب کودک که از معتبرترین بی‌ینال‌های دنیا به شمار می‌روند، گرد هم آمدند.

ادمه مطلب...